doka-m

U NÁS NÁJDETE ŠIROKÝ VÝBER SORTIMENTU PRE KOMPLEXNÉ RIEŠENIE VAŠEJ STAVBY OD OKIEN AŽ PO NÁBYTOK.

Top

Drevené eurookná

Drevené eurookná

Eurookná sa vyrábajú z ekologicky neškodných prírodných a tvarovo stálych materiálov (zo smreku, borovice, červeného smreku, dubu a rôznych exotických drevín ako meranti, okume a pod). Drevené okenné profily sa vyrábajú z dreva vysušeného na 12 %. Každý profil sa lepí z troch lamiel, ktoré sú schopné odolávať rôznym poveternostným vplyvom.. Zárukou stálosti tvaru a dobrého estetického vzhľadu dreveného okna je trojvrstvový lepený – väčšinou smrekový – profil, ktorý tvorí rám i krídlo.

Dreviny

1. smrek
2. červený smrek
3. dub
4. meranti a rôzne exotické dreviny

Eurookno CLASSIC

2 tesnenia
Kovanie MACO
Lazúra ADLER
Zasklievané izolačným dvojsklom v zložení 4-16-4 mm s Ug = 1,1 W(m2K)-1

Eurookno ŠTANDARD

2 tesnenia
Kovanie MACO
Lazúra ADLER
Zasklievané izolačným trojsklom v zložení 4-12-4-12-4 mm s Ug = 0,7 W(m2K)-1

Eurookno PRÉMIUM - Drevo a Hliník

2 tesnenia
Kovanie MACO
Lazúra ADLER
Zasklievané izolačným trojsklom v zložení 4-16-4-16-4 mm s Ug = 0,6 W(m2K)-1

Kovanie

K eurooknám ponúkame dva typy kovania. MACO silver-look a SIEGENIA-AUBI. Pri oboch sú mikrovetranie a poistka proti chybnej manipulácií štandartnou výbavou. Pri posuvných mechanizmoch používame kovanie GU s dvomi variantami otvárania.

1. Posuvné
2. Posuvno-výklopné

Tesnenie

Obe varianty eurookien sú vybavené dvomi tesneniami. Zákazník ma možnosť výberu zo štyroch farebných prevedení : biela, béžová, mahagón a hnedá.

Povrchová úprava

Drevené okná sú povrchovo upravené vodou riediteľnými, zdravotne nezávadnými lakmi IMPRALAN. Táto úprava pozostáva z troch vrstiev.

Doplnky k oknám

vnútorné parapetné dosky – vyrábané na mieru a vo farbe okna
vonkajšie parapetné dosky – hliníkové parapety Gutmann ( nemecký výrobca ) vo viacerých farebných prevedeniach
interiérové horizontálne žalúzie – hliníkové , drevené , bambusové
interiérové vertikálne žalúzie
sieťky proti hmyzu – pevné aj otváravé
Vnútorné látkové roletky – rôzne farebné prevedenia a vzorované motívy
Montážne pásky Illbruck – tvoria základ kvalitne namontovaného okna
Okenné a dverové kľučky

Montáž okien

Dôležité nie je len vyrobiť kvalitné drevené okná ale ich aj správne namontovať. Podľa novej normy STN 73 3134 platnej od 1.1.2010 je firma povinná pri montáži okien použiť nielen PUR penu ale aj montážne pásky. Naša firma ponúka tieto pásky od firmy ILLBRUCK. Tie zabezpečujú dokonalú ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Zákazník si môže vybrať z dvoch variánt pások Illbruck: TrinAktiv EW – celosvetovo prvá okenná páska, ktorá mení svoje parametre podľa okolitých tepelných pomerov a po 365 dní v roku zaisťuje suchú tepelnú izoláciu. Možnosť výberu viacerých druhov pásky TrinAktiv EW
Komprimovaná páska Illmod TRIO – nová generácia materiálov na funkčné utesnenie spáry bez použitia PUR peny. Ponúka komplexné utesnenie špáry – vodotesné, vzduchotesné a tepelne izolované. Je trvale UV stabilná.

Kasňové okná

Zaoberáme sa aj výrobou klasických kasňových okien pre drevenice a chalupy pri ktorých treba zachovať povôdný charakter stavby. Tieto okná majú využitie aj pri rekonštrukciách historických budov. Dnešné možnosti spracovania kasňových okien ponúkajú aj osadenie izolačného dvojskla pre lepšie tepelno-izolačné vlastnosti.

Máte záujem o nové eurookná?

Napíšte nám email na doka-m@doka-m.sk alebo použite kontaktný formulár a my sa vám do 2 dní ozveme.